İngilizce Hazırlık Atlama Proficiency Programları
İngilizce Hazırlık Atlama Eğitimi

Programın temel amacı, üniversiteyi kazanan öğrencilerin, kazandıkları üniversite tarafından düzenlenen, yeterlilik (muafiyet / proficiency ) sınavını geçerek, hazırlık okumadan doğrudan birinci sınıfta eğitime başlamalarını sağlamak, hazırlık eğitimini tamamlayıp bitirme sınavında başarısız olan öğrencilerin ise sınavı geçmesini sağlamaktır.

Yeterlilik sınavı üniversiteden üniversiteye değişir. Ancak temelde hepsinde dilbilgisi, sözcük bilgisi, okuma, dinleme ve yazma alanlarındaki soru tipleri benzerdir. GRAMMAR (DİLBİLGİSİ) DESTEK DERSLERİ: Detaylı konu anlatımlı Grammar (Dilbilgisi) dersleri, öğrencilerin kendi okullarında işledikleri konulara paralel olarak yapılır. Bu derslerde öğrenciler her türlü sorularına detaylı cevap bulurlar ve bunu kendi okullarında başarıya dönüştürürler. Öğrenciler kendilerine verilen grammar ödevlerini de WOLA öğretmenlerinden destek alarak yapabilirler.

READING (OKUMA) DESTEK DERSLERİ: Öğrencilerin kendi okullarında gördükleri ve sınavlarında sorumlu olacakları her türlü okuma malzemesi, worksheet, mock exam vs. Newone derslerinin içeriğini oluşturur. Öğrenci reading anlamında kendi hazırlık okulunda nelerden sorumlu ise Newone öğrenciye doğrudan onları öğretir.

WRITING (YAZMA) DESTEK DERSLERİ: Öğrencilerin kendi hazırlık okullarında yaptıkları writing derslerinin içeriğine göre Newone writing destek derslerinin içeriği oluşur. Cümle yazımından başlayıp paragraf yazımına, oradan da “academic essay” adı verilen yazım tarzına kadar uzanan bir program, Newone tarafından öğrenciye en detaylarına ve pratik ipuçlarına kadar öğretilir ve öğrenci bunu kendi hazırlık okulunda doğrudan başarıya dönüştürme şansına sahip olur.

LISTENING (DİNLEME) DESTEK DERSLERİ: Öğrencilerin kendi hazırlık okullarında uygulanan ve öğrencinin sorumlu olduğu her türlü Listening uygulamaları ve sınavları Newone destek derslerinde birebir uygulanır ve öğrenci kendi okulundaki her türlü quiz, midterm, final gibi sınavlara hazır hale gelir.

ESP (ENGLISH FOR SPECIFIC PURPOSES) DESTEK DERSLERİ: Bu programda, hazırlık okullarında bölümlerine göre sınıflara ayrılmış olan (Social, Business, Science, Medicine gibi) öğrencilere birebir kendi işledikleri kitaplardan, sorumlu oldukları konular öğretilir, örnek sınavlar uygulanır ve öğrenci kendi okulundaki sınavlara, quizlere hazır hale gelir.
  
HAZIRLIK ATLAMA ( Proficiency ) Eğitim Sistemimiz Bu eğitimlerimizi öğrencilerimizin talebine göre; Birebir özel dersler şeklinde veya maksimum 10 kişilik ekonomik gruplarımızda veriyoruz. Ekonomik gruplarımız; eğitim öncesi yapılan test ve analizlerle, benzer seviye ve ihtiyaçta olan öğrencilerden oluşturulmaktadır. Her sınava özel ve akademik geçmişse sahip, sınav sistemlerini bilen ve sınavlarla ilgili her türlü değişikliği takip eden uzman öğretmenlerimizle vermekteyiz Eğitim boyunca öğrencilerimizi periyodik olarak üniversitelerinin sınavlarına uyumlu deneme sınavlarına tabi tutarız. Bu şekilde öğrencilerimiz hem sınav pratiği kazanırlar hemde gelişimlerini birebir izleyebilirler. Proficiency kursu hazırlık atlama programlarımız örgün eğitim döneminde başlar ve üniversitelerin proficiency sınavı tarihine kadar devam eder.

PROFICIENCY SINAVI’ NA HAZIRLADIĞIMIZ ÜNİVERSİTELER Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul Bilgi Üniversitesi Koç Üniversitesi Yeditepe Üniversitesi İstanbul Teknik Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi Özyeğin Üniversitesi

Seviyeler ve Hedeflerimiz

A2

Elemantary

TEMEL
B1

Pre-Int.

50-60 PUAN
B2

Intermediate

60-70 PUAN
C1

Upper-Int.

70-80 PUAN
Eksikleri giderme ve güçlendirme.
C2

Adcanced

80-90 PUAN
Sınav hazırlığı gerekli bilgi ve donanım.
C2+

Proficiency

90-100 PUAN
Deneme sınavları ve süreç yönetimi.
Katılımcı Eğitim Süresi Haftada 2 Gün Haftada 3 Gün Haftada 4 Gün Haftada 5 Gün Kapsam
1 Kişi 80 Saat 5 Ay 3 Ay 2.5 Ay 2 Ay 1 Seviye
2-4 Kişi 100 Saat 6 Ay 4 Ay 3 Ay 2.5 Ay 1 Seviye
6 Kişi 120 Saat 7.5 Ay 5 Ay 4 Ay 3 Ay 1 Seviye