TOEFL HAZIRLIK EĞİTİMİ 

Akademik Hedeflerinize Akademik Kadro
TOEFL Hazırlık Eğitimi

Newone English TOEFL sınavına hazırlık için en fazla 6 kişiden oluşan özel grup eğitimleri düzenlemektedir. İş ve okul saatleriniz TOEFL Kursu grup eğitimi saatlerine uymuyorsa size özel hazırlanacak bir program ile TOEFL sınavına hazırlanabilirsiniz. 

Newone English butik eğitim anlayışı ile kalabalık olmayan gruplarda okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinizi geliştirme fırsatı sunuyor. Özel ders eğitimlerimiz, özellikle 85 puan üstü hedeflerde kendi bireysel gelişiminiz doğrultusunda istediğiniz sonuca ulaşma olasılığınızı yüksek oranda arttırıyor.   

Grup eğitimlerinde, katılımcıların İngilizce düzeylerinin homojen olmasına özellikle dikkat edilmektedir. Dolayısı ile her katılımcıya program öncesi bir seviye tespit sınavı uygulanmaktadır.

Yapılacak olan seviye tespit sınavı, gramer sorularından oluşan bir testten ziyade TOEFL sınavında olduğu gibi konuşma, yazma, okuma ve dinleme bilginizi ölçecek bir süreçtir.

TOEFL hazırlık eğitimi öncesinde, katılımcılardan beklenen skora göre İngilizce yeterlilik istenmektedir. 120 puan üzerinden 75-85 puan aralığı hedefleyen bir katılımcının intermediate düzeyde, 85 ve üzeri bir hedefi olan katılımcının ise upper-intermediate düzeyde ingilizce bilgisine sahip olması beklenmektedir. 

Dersler iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada katılımcıların kelime ve gramer eksikliklerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. İkinci aşamada ise TOEFL benzeri deneme sınavları ile test teknikleri, hızlı okuma becerisi, tarama ve özetleme, kompleks cümle yapıları, eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimelerin incelenmesi, dinleme ve konuşma pratikleri gibi aktiviteler ile katılımcının sınavı tanıması ve gerekli becerileri geliştirmesi sağlanmaktadır.

Katılımcıların bu doğrultuda ihtiyaç duyacağı kelime listeleri, gramer notları, kullanılacak kitaplar ve dinleme materyalleri ücretsiz olarak temin edilecektir. İstek üzerine birebir ya da 2 veya 3 kişilik gruplar da oluşturulabilmektedir. Birebir eğitimlerimizdeki başarı oranımız %90’dır.

10 yıllık tecrübemiz ve sınav sistemleri için özel seçilmiş alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız. 

Newone English tüm bunların yanında size TOEFL sınavı ile ilgili tüm konularda (sınava kayıt, nasıl çalışmalıyım, nelere dikkat etmeliyim, vb. gibi) ücretsiz olarak danışmanlık yapmaktadır.

Seviyeler ve Hedeflerimiz

A2

Elemantary

TEMEL
B1

Pre-Int.

20-40 PUAN
B2

Intermediate

40-60 PUAN
C1

Upper-Int.

60-80 PUAN
Eksikleri giderme ve güçlendirme.
C2

Advanced

80-100 PUAN
Sınav hazırlığı gerekli bilgi ve donanım.
C2+

TOEFL

100-120 PUAN
Deneme sınavları, sınav teknikleri ve zaman yönetimi.
Katılımcı Eğitim Süresi Haftada 2 Gün Haftada 3 Gün Haftada 4 Gün Haftada 5 Gün Kapsam 1 Kişi 80 Saat 5 Ay 3 Ay 2,5 Ay 2 Ay 1 Seviye 2 – 4 Kişi 100 Saat 6 Ay 4 Ay 3 Ay 2, 5 Ay 1 Seviye 5 – 6 Kişi 120 Saat 7,5 Ay 5 Ay 4 Ay 3 Ay 1 Seviye
Katılımcı Eğitim Süresi Haftada 2 Gün Haftada 3 Gün Haftada 4 Gün Haftada 5 Gün Kapsam
1 Kişi 80 Saat 5 Ay 3 Ay 2.5 Ay 2 Ay 1 Seviye
2-4 Kişi 100 Saat 6 Ay 4 Ay 3 Ay 2.5 Ay 1 Seviye
6 Kişi 120 Saat 7.5 Ay 5 Ay 4 Ay 3 Ay 1 Seviye